Jungle – Volcano

Het is alsof de duivel ermee speelt; terwijl de zomer eindelijk weer doorpakt nadat het afgelopen maand de rode draad was verloren, komt Jungle met een zonovergoten opvolger van Loving in Stereo. En de Britten volgen het beproefde concept. Nummers die rond de drie minuten klokken. Nummers die bekend klinken, en toch origineel zijn. Nummers die bovendien uitermate dansbaar zijn. Nummers die tenslotte, ongeacht wie je het vraagt, jong of oud, best wel te labelen zijn als old school. Tja, vandaar dat ze direct zo lekker in het gehoor liggen natuurlijk. 

Eigenlijk is er dus weinig nieuws onder de zon, maar dat is in dit geval eigenlijk goed nieuws. Neem Candle Flame, dat reeds eind maart als single werd gebracht en nu al goed is voor bijna veertien miljoen streams op Spotify. Het wordt schier naadloos gevolgd door het even soulvolle, maar iets meer Afrikaans aandoende Dominoes, waardoor je benen en je heupen als vanzelf blijven bewegen. I’ve Been In Love is meer R&B met een vleugje hiphop. Uitermate geslaagde pool party music. En dat kan gezegd worden van het merendeel van de nummers op Volcano, dat zo mogelijk nog een tandje meer disco klink dan de voorganger, al zijn invloeden van hiphop, (philly)soul en funk zoals in You Ain’t No Celebrity nooit ver weg en doet Jungle met Coming Back zijn naam zelfs enigszins eer aan.  

Wie dacht dat dansen op de vulkaan alleen mogelijk is op belegen nederpop heeft het volledig mis. Met Volcano levert Jungle een gevarieerde dansplaat, waarop het niet alleen zweten is, want er zijn ook rustpuntjes zoals het zoete schuifelnummer Good At Breaking Hearts en het voor een slotnummer wel erg mellow Pretty Little Thing met een bijdrage van de rapper Bas, met wie Jungle in 2021 eerder samenwerkte op het nummer Romeo. 

Plaats een reactie