Verkeerde band

Voor de rest van de wereld zal het waarschijnlijk niet zo veel betekenen, maar ik blijf het onwaarschijnlijk mooi vinden dat een oudhollands draaiorgel op het kerkplein een nummer van The Replacements stond te spelen ter opening van ons festival. 

Dit jaar willen we het festival weer beginnen met een vertolking van Left of the Dial, dus we zijn al druk op zoek. 

Iemand opperde een Replacements-coverband en daar was ik in eerste instantie meteen tegen. Als ik ergens zwaarmoedig van word, is het van die oneindige hoeveelheid coverbands die je overal geprogrammeerd ziet staan. Ik neem het de zalen niet kwalijk, de schoorsteen moet roken, maar het zou toch leuker zijn als mensen in net zulke grote getalen naar artiesten met eigen werk gingen kijken. 

Toen iemand zei dat er een coverband bestaat die The Hip Replacements heet, werd ik enthousiaster. Dat is toch een vrij geniale naam, al is het alleen maar omdat de originele Replacements een hoop zijn geweest, maar nooit hip. 

Ik werd afgeleid en pas na een paar dagen herinnerde ik me het gesprek over The Hip Replacements weer. Op YouTube stond een optreden waar ik even snel doorheen skipte. Het eerste nummer herkende ik niet direct. 

Opvallend om je show met een obscuur b-kantje te beginnen, dacht ik en klikte meteen ongeduldig door. Na drie keer klikken had ik nog steeds niks herkend, dus ik liet de muziek wat langer lopen.  

Eindelijk hoorde ik iets dat ik kende. Maar niet iets van The Replacements. De zanger zong drie keer: ‘You are ahead by a century…’ Ineens werd me duidelijk dat ik naar een optreden van een The Tragically Hip-coverband zat te kijken. 

Ahead by a Century is ook best een goeie naam voor een festival met nieuwe muziek, dus als we die ooit gaan gebruiken, zal ik The Hip Replacements wel bellen voor de opening. En voor Left of the Dial gaat het gewoon iets heel anders worden.

Minke Weeda

Plaats een reactie