Rotterdamse muziekliefhebbers hebben aanstaande zaterdagavond keuzestress. Er zijn maar liefst twee minifestivals waar je eigenlijk heen wilt: Calls from the Hull in V11 en Vikendica in Worm. Het verschil? V11 laat ons kennismaken met het nieuwste Rotterdamse talent, Vikendica presenteert ons acts uit de underground van landen waar we niet zo heel vaak iets horen. Tja, wat staat ons te doen?
Nou ja, allereerst de organisatoren een beetje boos aankijken dat ze ons dwingen te kiezen. Maar daarna snel over tot de orde van de dag en eens kijken wat er eigenlijk te kiezen valt.
In Worm spelen Omni Selassi (Zwitserland), Fotbal (Tsjechië), Berlin Manson (Slowakije), ГШ / Glintshake (Servië), Los Sara Fontan (Spanje) en Superkoloritas (Litouwen). Het zijn bands die het platform Yugofuturism zijn opgevallen bij bezoeken aan de desbetreffende landen. Het programma in Worm begint 8 uur en gaat door tot 2 uur in de nacht. Vikendica is trouwens een rondreizend circus. Van 3 tot en met 6 oktober is het programma – op elke plek net weer iets anders – ook in Stroomhuis (Eindhoven), Vera (Groningen) en OCCii (Amsterdam) te zien.
V11 biedt zaterdagavond plaats aan twee podia. Daar spelen bands die het afgelopen jaar in de buik van het lichtschip opnamen hebben gemaakt die zijn opgenomen op de compilatie-lp Calls from the Hull III. Het zijn allemaal nieuwe of relatief nieuwe Rotterdamse acts. Vanaf 7 uur tot een uur of 1 in de nacht kun je ga zien: Void Diver, Sessions, Loveth Besamoh, L’orne, Mug, Thrilled, Kind Human, So-Fi, Lucas Thijs, Chypco en Poodle. Wil je een indruk van de acts, dan kun je de lp vast beluisteren op bijvoorbeeld Spotify. Extra reden om toch te kiezen voor V11: voor de prijs van je toegangskaartje krijg je de compilatie lp mee! Oh, en als je alles wilt weten over de achtergronden van dit festival – het is een mooi verhaal – beluister dan de MuziScene podcast over Calls from the Hull!
Waar gaan we je zien?